Artık İyiye Odaklanmalı...

Osman Altunterim
12 Eylül 2017
2087
      A A
Galatasaray'da  ilk üç haftada oynanan oyun ve alınan sonuçlar herkesi memnun ve mutlu etmişti. Öyle ki Galatasaraylı olmayanlar bile Galatasaray'ın maçlarını keyifle izlemeye başlamıştı. 
Bu durumun en önemli müsebbibi ve başarının mimarı şüphesiz saha içinde Tudor, saha dışında da Başkan ve Cenk Ergün'dü. 
Her şey toz pembe devam ederken, Antalyaspor maçından önce Tudor'un A planının iyi işlediğini ancak bu kez B, C hatta D planlarına ihtiyaç duyabileceğini söylemiştim. 
Sahada gördük ki A planı işlemeyen Tudor'un B planı yoktu. 
İlk yarıda tek atakta bulunan golden sonra Galatasaray'ın sanki 2'yi aramak gibi bir zorunluluğu yokmuş gibi davranmanın, gol yiyene kadar oyuna müdahale etmeyi düşünememenin, Selçuk hamlesi doğru olmasına rağmen o zeminde ayakta kalabilen ve topu rakip sahaya hızla geçiren N'Diaye'den bu kadar kolay vazgeçilmesi, Feghouli'yi sahaya atmak için bu kadar beklenmesi Tudor'un eksileri idi. 
Galatasaray, Antalya'da kağıt üzerinde ve oyun olarak 2 puan kaybederek değil 1 puan kazanarak dönmüştür doğru. 
Ancak esas mesele maçtan sonra ortaya çıktı!
Bu sezon yeni bir takımla, iyi futbolcularla, doğru adımları atarak yola çıkan, 3 haftada taraftarının beğenisini kazanan ve ayakta alkışlanan Galatasaray, bir anda Selçuk İnan üzerinden kaosun göbeğine itildi. 
Buna sebep olarak gösterilen pozisyon, Selçuk'un performansı, aldığı para...
Hepsi doğru ve eleştirilmesi gereken argümanlar!
Ama böyle değil!
Hem de böyle bir zamanda hiç değil!
Bir gazeteci ya da yorumcu Selçuk'a saldırsa taraftarlar "Medya Galatasaray'ı karıştırmak istiyor" diye kıyameti kopartırdı normalde. Şimdi o "medyaya" sen ellerinle malzeme veriyorsun ki bu kabul edilemez. 
Selçuk İnan Galatasaray'ın kaptanıdır ve saygıyı hak eder. Göstermeyebilirsiniz bu da bir haktır ama Galatasaraylı, kaptanını yem etmez...
Selçuk konusuna takılıp kalmanın doğru olmadığını, önümüzdeki dönemde bu meselenin Galatasaray'a hiçbir yarar getirmeyeceğini ve aksine takımın bütün kimyasını bozacağını düşünüyorum. 
Tavsiyem şudur ; Galatasaray camiası, iki yıldır olumsuzluklardan beslenerek kendi kimliğinden zorla uzaklaştırılmış olsa da elinde yeni bir imkan var. Sadece olumlu olana odaklanıp, sonuna kadar hak ettiği desteği bu takıma vermek, varsa hesaplaşmaları Ocak olmadı Haziran'a ertelemek gibi... 
İnşallah bu yanlışlardan dönülür, Tudor ve öğrencilerinin iyilerine sarılır Galatasaray camiası. 
Bir de küçük not ; Tudor'un da kredisi yok denecek kadar az. Hırvat hoca da bunu bilip buna göre hareket etmeli, A planı dışında yeni çözümler üretmeli. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI