UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları yarın başlıyor

UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları yarın başlıyor

13 Eylül 2017
276 Okunma
Kaynak: Lig Radyo
      A A

UEFA Avrupa Ligi'nde 2017-2018 sezonu grup maçları heyecanı yarın başlıyor.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci organizasyonu Avrupa Ligi'nin ilk haftasında yarın 24 maç oynanacak.
 
C Grubu'nda yer alan Medipol Başakşehir, saat 20.00'de başlayacak maçta Bulgaristan temsilcisi Ludogorets'i konuk edecek. Atiker Konyaspor ise I Grubu mücadelesinde, TSİ 22.05'te Fransa'nın Olympique Marsilya ekibi ile deplasmanda karşılaşacak.
 
İlk haftanın maç programı (TSİ) şöyle:
 
20.00 Kopenhag (Danimarka) - Lokomotiv Moskova (Rusya)
20.00 Zlin (Çekya) - Sheriff (Moldova)
20.00 Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Olympique Lyon (Fransa)
20.00 Atalanta (İtalya) - Everton (İngiltere)
20.00 Rijeka (Hırvatistan) - AEK (Yunanistan)
20.00 Austria Wien (Avusturya) - Milan (İtalya)
20.00 Medipol Başakşehir - Ludogorets (Bulgaristan)
20.00 Hoffenheim (Almanya) - Braga (Portekiz)
20.00 Young Boys (İsviçre) - Partizan (Sırbistan)
20.00 Dinamo Kiev (Ukrayna) - Skenderbeu (Arnavutluk)
20.00 Slavia Prag (Çekya) - Maccabi Tel Aviv (İsrail)
20.00 Villarreal (İspanya) - Astana (Kazakistan)

22.05 Real Sociedad (İspanya) - Rosenborg (Norveç)
22.05 Vardar (Makedonya) - Zenit (Rusya)
22.05 Vitesse (Hollanda) - Lazio (İtalya)
22.05 Zulte Waregem (Belçika) - Nice (Fransa)
22.05 Hertha Berlin (Almanya) - Athletic Bilbao (İspanya)
22.05 Zorya (Ukrayna) - Östersunds (İsveç)
22.05 Vitoria (Portekiz) - Salzburg (Avusturya)
22.05 Olympique Marsilya (Fransa) - Atiker Konyaspor
22.05 Arsenal (İngiltere) - Köln (Almanya)
22.05 Kızılyıldız (Sırbistan) - BATE (Belarus)
22.05 FCSB (Romanya) - Viktoria Plzen (Çekya)
22.05 Hapoel Beer-Sheva (İsrail) - Lugano (İsviçre)
 
Gruplarda ilk iki sıra tur atlayacak
 
UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak 24 takım, adlarını son 32 turuna yazdıracak. Gruplardan çıkan takımlara, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarını 3. sırada tamamlayan 8 ekip eklenecek. Son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkan takımlar, finale kalma mücadelesi verecek. Avrupa Ligi'nde 2017-2018 sezonu finaline,  6 Mayıs 2018'de Fransa'nın Lyon şehriyle aynı adı taşıyan stat ev sahipliği yapacak.
 
Gruplar

Türkiye'yi temsil eden Medipol Başakşehir'in, C Grubu'nda Braga, Ludogorets, Hoffenheim, Atiker Konyaspor'un I Grubu'nda Salzburg, Olympique Marsilya ve Vitoria ile karşılaşacağı Avrupa Ligi'nde gruplar şöyle:
 
A Grubu: Villarreal (İspanya), Maccabi Tel Aviv (İsrail), Astana (Kazakistan), Slavia Prag (Çekya)
B Grubu: Dinamo Kiev (Ukrayna), Young Boys (İsviçre), Partizan (Sırbistan), Skenderbeu (Arnavutluk)
C Grubu: Braga (Portekiz), Ludogorets (Bulgaristan), Hoffenheim (Almanya), Medipol Başakşehir
D Grubu: Milan (İtalya), Austria Wien (Avusturya), Rijeka (Hırvatistan), AEK (Yunanistan)
E Grubu: Olympique Lyon (Fransa), Everton (İngiltere), Atalanta (İtalya), Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)
F Grubu: Kopenhag (Danimarka), Lokomotiv Moskova (Rusya), Sheriff (Moldova), Zlin (Çekya)
G Grubu: Viktoria Plzen (Çekya), FCSB (Romanya), Hapoel Beer-Sheva (İsrail), Lugano (İsviçre)
H Grubu: Arsenal (İngiltere), BATE (Belarus), Köln (Almanya), Kızılyıldız (Sırbistan)
I Grubu: Salzburg (Avusturya), Olympique Marsilya (Fransa), Vitoria (Portekiz), Atiker Konyaspor
J Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), Hertha Berlin (Almanya), Zorya (Ukrayna), Östersunds (İsveç)
K Grubu: Lazio (İtalya), Nice (Fransa), Zulte Waregem (Belçika), Vitesse (Hollanda)
L Grubu: Zenit (Rusya), Real Sociedad (İspanya), Rosenborg (Norveç), Vardar (Makedonya)
 
Maç takvimi 

Grup 1. maçları: Yarın
Grup 2. maçları: 28 Eylül
Grup 3. maçları: 19 Ekim
Grup 4. maçları: 2 Kasım
Grup 5. maçları: 23 Kasım
Grup 6. maçları: 7 Aralık
Son 32 turu ilk maçları: 15 Şubat 2018
Son 32 turu rövanş maçları: 22 Şubat 2018
Son 16 turu ilk maçları: 8 Mart 2018
Son 16 turu rövanş maçları: 15 Mart 2018
Çeyrek final ilk maçları: 5 Nisan 2018
Çeyrek final rövanş maçları: 12 Nisan 2018
Yarı final ilk maçları: 26 Nisan 2018
Yarı final rövanş maçları: 3 Mayıs 2018
Final maçı: 16 Mayıs 2018